Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
CESTOPISY.COM - Španělé

La gente - lidé

Když jsem třídila fotky ze Španělska, zjistila jsem, že mnohé z nich zachycují roztomilé, i méně roztomilé postavičky španělských obyvatel. Zaslouží si dokonce svou vlastní galerii :)

Průvodkyně v Seville

 

Temperamentní průvodkyně v sevillské býčí aréněPája a malí Španěláci

Cordóba - Pája se snaží nabrat vodu, v čemž mu radostně brání dvě španělské ratolesti. Než je PET láhev plná, je Pája napůl mokrý. Malí Španělé jsou mokří celí.
Cikánky

Cikánka před katedrálou v Seville omamuje turisty předpovídáním jejich budoucnosti a nenápadně z nich tahá peníze. Její "marketingový plán" a "ukecávací schopnost" je v jistém smyslu obdivuhodná, zvlášť když uvážíme, že neumí anglicky, tudíž na všechny turisty žvatlá řečí, kterou jí nerozumí. Jakmile mě zahlédla s Pájou a odhadla náš vztah a věk, bleskurychle mi předpověděla, že se do svých 30 let určitě vdám a budu mít dvě krásné děti (a to mě zrovna baba neodhadla). Pája jí dokonce dal nějaké peníze a následující půlhodinu zuřil, protože si uvědomil, že se taky nechal "zblbnout".

MopedyŠpanělé mají smysl pro humor - Pája se sice snažil vyfotit mopedy, které se ve španělských městech hojně využívají, nakonec z toho ale vzešla mnohem zajímavější fotka :)

KačenkaPark v Seville - Španělé rádi a často krmí holuby, a pokud není nablízku holub, tak aspoň kachny. Tahle tak roztomile a ostýchavě žebrala, že bych jí celou svou svačinu dala klidně i já.
 

antišpaněl
Antišpaněl - blonďatý, modrooký, s nepostradatelným foťákem, s mapou - turista jak vyšitý :)Cádiz - prodej rybV úzkých uličkách historického centra Cádizu běžně narazíte na nějakého dědouška, který ráno nachytal pár ryb a pak je prodává...pach ryb vás pak v ulicích doslova fackuje na každém kroku.
 
Rybářka

Cádiz - rybářka a za ní (resp. před ní) panorama hotelových komplexů.
  

Tříkolka

Spokojený děda si to drandí ulicemi Cádizu v originální tříkolce.

Cádiz - děda s kočkouVe španělských parcích žije polovolně docela dost koček. Stačí si sednout a rozbalit svačinu a nějaká se určitě brzo objeví. Tahle o jídlo škemrat nemusí - čiperný důchodce ji sem chodí pravidelně krmit.


Dědoušci pod Upper RockŠpanělští (a možná i britští, ale spíše jenom španělští :) ) dědoušci spokojeně klábosí pod Upper Rock.


Zpěváci v GranaděZpěváci flamenca si pro své představení vybrali to nejlepší pozadí - Alhambru a Sierra Nevadu. To se jim to pak zpívá...


A mladí Španělé na pouti v Tarifě, očividně si to užívají
španělská pouťšpanělská pouťšpanělská pouťšpanělská pouťšpanělská pouť