Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
CESTOPISY.COM - Santander

Santander (říjen 2006)

Když někdo jede do Španělska k moři, většinou tak činí v létě, aby si užil teplé mořské vody a slunce. Mí dva kamarádi se ale na španělských plážích u městečka Santander ocitli v říjnu, protože se sem přijeli podívat na zdejší technickou univerzitu.
A myslím, že měli štěstí. Jak jsem vysledovala z fotek a dalších zdrojů, má Santander několik krásných a velkých písečných pláží. Dokážu si živě představit, jak to tady asi musí vypadat během hlavní sezóny...hlava na hlavě, tělo na těle (ale co já vím...možná by to naopak ocenili :).

Pyreneje z letadla
Do Španělska se můžete dostat všelijak - někdo přejde Pyreneje, jiný je zas přeletí...Výhled z hotelu večer a ráno...palmy, k moři pár kroků...ještě teď jim závidím :)
Santander 2Santander 1

Když už jsem zmínila pláže, nemůžou zde chybět.
Vždy, když vidím podobné fotky, nemůžu se ubránit pocitu smutku, že nežiju u moře. Jít si např. z práce nebo ze školy sednout na pláž a koukat na vlny, nebo se bosýma nohama procházet ruku v ruce s milovaným člověkem v teplém písku, to musí být "fantástico".
Santander - pláž 1Santander - pláž 2Santander - pláž 4
Santander - pláž 5Santander - pláž 6Santander - pláž 7

V Santanderu najdete i několik staveb, které byste ve Španělsku možná nečekali/nehledali. Poslední dvě fotky představují Palacio de la Magdalena, kde bych si skutečně dokázala představit bydlet (tak s pěti služkami) (a to ještě nevíte, že z druhé strany paláce je výhled na moře, který je asi úžasný, protože je dokonce i zakreslen v mapě).
Santander 3Santander 4Santander 5Santander 6

Mořská panna
Lodě

Mořská panna získala dva nové české fanoušky :) (No a jednu španělskou fanynku asi. Že jde o Španělku, poznáte mj. tak, že v říjnu nosí zimní boty - oni jsou Španelé dost zimomřiví, nechápu, jak tady u nás, např. při výměnných pobytech, můžou vůbec přežít :) )
Kluci byli docela unešení, kolik je v Santanderu parčíků, vyhlídek na moře, na každém kruhovém objezdu fontánka...z vlastní zkušenosti mohu říci, že podobně to vypadá i ve zbytku Španělska, města v této zemi jsou opravdu krásná.
Palma - SantanderVyhlídka na mořeSantander parčíkFontána s delfíny
Santander parčík 2Santander parčík 3Fontánka v noci

A nakonec - romantické a divoké pobřeží s několika majáčky.
Maják - SantanderMaják - Santander 2
Pobřeží 1Santander - pobřeží 2Santander - pobřeží 3Santander - pobřeží 4
Santander - pobřeží 5Santander - pobřeží 6Santander - pobřeží 7Santander - pobřeží 8

PS: některé fotky na této stránce jsou trochu barevně "doladěny", schválně, jestli poznáte, které :)

Foto: Radek Kvíčala, Petr Křivák, komentáře: Markéta Polášková

 

  • Gastro - Profesionální technologie pro gastronomii - konvektomaty, myčky, varná technika
  • Gastro - Gastro technol