Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
Montserrat | CESTOPISY.COM

Montserrat

Kdo se na pár dní zdrží v Barceloně, má skoro povinnost navštívit i nedaleký Montserrat. Důvody pro návštěvu - z Barcelony je to kousek, pokud si pamatuju, tak necelá hodina vlakem, ty sem navíc jezdí každou hodinu. Další důvod je světoznámý benediktinský klášter s hrobkami aragonských králů, no a i kdyby tu nebyl z kláštera ani kamínek, rozhodně stojí za to vidět impozantní vápencové skály... Musíte počítat s tím, že takové místo bude plné turistů (zvlášť když až nahoru vede asfaltka i lanovka), ale je to opravdu hezký výlet na jedno odpoledne.

Víc asi k Montserratu netřeba psát. Informace o klášteře najdete v každém lepším průvodci, s tím vás tady nebudu nudit. Možná jedno malé doporučení - nespokojte se s prohlídkou nejbližšího okolí klášteru, ale vydejte se i na procházku po značených cestách. Myslím, že na výběr jsou dvě trasy, kratší a delší, nicméně obě se dají v pohodě klidným tempem zvládnout za max. hodinu - dvě, odměnou jsou nádherné výhledy do okolí.

montserrat1.jpg

montserrat3.jpg

montserrat2.jpg

montserrat8.jpg

montserrat4.jpgmontserrat7.jpg

montserrat5.jpg
Na závěr moje oblíbená fotka - kterak si kočička vyžebrala svačinku jen tak, že si sedla před nebohého turistu a bez známky studu mu upřeně koukala do pusy. Mohli jsme se potrhat smíchy a jelikož takovému pohledu prostě nejde odolat, raději jsme vlastní svačiny co nejlépe schovali :)

Text: Markéta Polášková, foto: Pavel Prostřední

Dále

  • Gastro - Profesionální gastro technika, gastro zařízení, konvektomaty, myčky
  • Gastro Projekt - Gastro projekty