Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
CESTOPISY.COM - Santander
Grafická verze

Pořád se něco děje

RSS CESTOPISY.com
Pokud nechcete propásnout žádný nový příspěvek, přidejte si "RSS kanál poslední změny na webu cestopisy" do Vaší RSS čtečky.

Přidej CESTOPISY na Seznam
Přidat CESTOPISY na Google Reader nebo Homepage
Mapa Santander

Santander (říjen 2006)

Když někdo jede do Španělska k moři, většinou tak činí v létě, aby si užil teplé mořské vody a slunce. Mí dva kamarádi se ale na španělských plážích u městečka Santander ocitli v říjnu, protože se sem přijeli podívat na zdejší technickou univerzitu.
A myslím, že měli štěstí. Jak jsem vysledovala z fotek a dalších zdrojů, má Santander několik krásných a velkých písečných pláží. Dokážu si živě představit, jak to tady asi musí vypadat během hlavní sezóny...hlava na hlavě, tělo na těle (ale co já vím...možná by to naopak ocenili :).

Pyreneje z letadla
Do Španělska se můžete dostat všelijak - někdo přejde Pyreneje, jiný je zas přeletí...Výhled z hotelu večer a ráno...palmy, k moři pár kroků...ještě teď jim závidím :)
Santander 2Santander 1

Když už jsem zmínila pláže, nemůžou zde chybět.
Vždy, když vidím podobné fotky, nemůžu se ubránit pocitu smutku, že nežiju u moře. Jít si např. z práce nebo ze školy sednout na pláž a koukat na vlny, nebo se bosýma nohama procházet ruku v ruce s milovaným člověkem v teplém písku, to musí být "fantástico".
Santander - pláž 1Santander - pláž 2Santander - pláž 4
Santander - pláž 5Santander - pláž 6Santander - pláž 7

V Santanderu najdete i několik staveb, které byste ve Španělsku možná nečekali/nehledali. Poslední dvě fotky představují Palacio de la Magdalena, kde bych si skutečně dokázala představit bydlet (tak s pěti služkami) (a to ještě nevíte, že z druhé strany paláce je výhled na moře, který je asi úžasný, protože je dokonce i zakreslen v mapě).
Santander 3Santander 4Santander 5Santander 6

Mořská panna
Lodě

Mořská panna získala dva nové české fanoušky :) (No a jednu španělskou fanynku asi. Že jde o Španělku, poznáte mj. tak, že v říjnu nosí zimní boty - oni jsou Španelé dost zimomřiví, nechápu, jak tady u nás, např. při výměnných pobytech, můžou vůbec přežít :) )
Kluci byli docela unešení, kolik je v Santanderu parčíků, vyhlídek na moře, na každém kruhovém objezdu fontánka...z vlastní zkušenosti mohu říci, že podobně to vypadá i ve zbytku Španělska, města v této zemi jsou opravdu krásná.
Palma - SantanderVyhlídka na mořeSantander parčíkFontána s delfíny
Santander parčík 2Santander parčík 3Fontánka v noci

A nakonec - romantické a divoké pobřeží s několika majáčky.
Maják - SantanderMaják - Santander 2
Pobřeží 1Santander - pobřeží 2Santander - pobřeží 3Santander - pobřeží 4
Santander - pobřeží 5Santander - pobřeží 6Santander - pobřeží 7Santander - pobřeží 8

PS: některé fotky na této stránce jsou trochu barevně "doladěny", schválně, jestli poznáte, které :)

Foto: Radek Kvíčala, Petr Křivák, komentáře: Markéta Polášková

 

  • Dezinfekce - Dezinfekce na ruce, bezoplachová dezinfekce na povrchy, dezinfekční mýdla
  • VPS