Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
Obchod Alza.cz - Špatné zkušenosti s nákupem a reklamací - 6.10.2008
Grafická verze

Pořád se něco děje

RSS CESTOPISY.com
Pokud nechcete propásnout žádný nový příspěvek, přidejte si "RSS kanál poslední změny na webu cestopisy" do Vaší RSS čtečky.

Přidej CESTOPISY na Seznam
Přidat CESTOPISY na Google Reader nebo Homepage

Alza.cz - zkušenosti s nákupem a reklamací, která trvá více jak měsíc

Pokud plánujete nákup počítačových komponent, či čehokoliv jiného na internetu, rád bych se podělil se zkušenostmi s nákupem na internetovém obchodě ALZA.cz, které nejsou vůbec tak pozitivní, jak se jeví ALZA.cz ve své masivní reklamní kampani.

Na internetovém obchodě ALZA.cz jsem si objednal v pátek 2. 10. 2008 základní desku INTEL, kterou mi v internetovém obchodě předali zabalenou v antistatické fólii a ledabyle omotanou v bublinkové fólii. Základní desku jsem v hotovosti zaplatil, převzal a ještě týž den po zapojení zjistil, že je vadná. 

Alza.cz - faktura

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ihned v pondělí 6. 10. 2008 jsem šel základní desku reklamovat na pobočku alza.cz v Brně:

ALZA - Reklamace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Během posledního měsíce jsem do ALZA.cz volal několikrát. Základní desku v alza.cz kontrolovali, zjistili, že je skutečně vadná, a po deseti dnech - 17. 10. 2008 - ji odeslali výrobci. Od té doby nestačily mé urgence s tím, že máme na skladě setavený počítač, ovšem nefunkční. Bylo mi řečeno, že s tím opravdu nemohou nic dělat. Dnes je to přesně měsíc a reklamace vyřízena nebyla.

Proto jsem zvedl sluchátko a opět zavolal do www.alza.cz, abych zjistil, zda mi vydají alespoň peníze, přičemž mi technik řekl, že poněvadž byla základní deska objednána na firmu, tak se nás žádná lhůta třiceti dnů na vyřízení reklamace netýká a že až to bude, tak to prostě bude, že on může pouze zadat do systému urgenci (ta už ale byla daná několikrát), Bylo mi zároveň řečeno, že peníze rozhodně neuvidím.

Ať už reklamace dopadne jak dopadne, zda vůbec někdy uvidím svoje peníze nebo základní desku, na adresu firmy Alza.cz rozhodně nemůžu říct ani popel :) Vše je dle zákona naprosto korektní a vpořádku, ovšem až na spokojenost mě jako zákazníka :)

Aktualizace 15. 11. 2008:

Došla mi trpělivost. Na reklamaci nebudu čekat další měsíce a základní desku jsem objednal v CzechComputer.cz, na které jsem našel reference řádově lepší. Až mi tedy z ALZA.CZ laskavě vyřídí po několika měsících moji reklamaci, budu mít k dispozici základní desky dvě - nemáte o ni náhodou někdo zájem? :) Je dobrá ... až na ten fakt, že je zakoupená u ALZA.CZ

Aktualizace 1.12. 2008:
Od internetového obchodu Alza.cz dorazila SMSka:

ALZA.SK: Vazeny zakaznik, Vasa reklamacia SRE 08048934 je pripravena na prevzatie na pobocke Alza v Radlinskeho 4, Bratislava

Následuje můj telefonát do Alza.cz, kde pracovníkovi vysvětluji, že jsem reklamaci podal v Brně a že v nejbližší době cestu do Bratislavy neplánuji. Operátor mi sdělil, že došlo k chybě a že základní desku posílají zpět do Prahy a poté do Brna. Načež mu říkám, proč by nešlo desku poslat rovnou do Brna, aby se proces urychlil. Dostalo se mi odpovědi, že to prostě nejde. Nevím, tomu už se snad ani nedá zasmát.

Aktualizace 9.12. 2008:
Telefonát do Alza.cz - deska už je prý na cestě z Prahy do Brna. :)

Aktualizace 11.12. 2008:
Dorazil e-mail od Alza.cz ... 

============================================
Vážený zákazník,

Vaša reklamácia číslo SRE08048934 bola ukončená a reklamovaný tovar je pripravený k vyzdvihnutiu na Bratislavskej pobočke.

Alza.cz, Radlinského 4, 811 07 Bratislava
Po-Pi - 8:30–18:30 (12:00-12:30 zatvorené)

Ak ste už obdržali danú informáciu, považujte tento informačný e-mail za bezpredmetný.

Pokiaľ nebude reklamovaný tovar vyzdvihnutý na pobočke Bratislava do 1 mesiaca od uplynutia reklamačnej 30 dňovej lehoty, bude Vám účtovnaný poplatok za skladovanie podľa aktuálneho cenníka.

V prípade akýchkoľvek nezrovnalostí a pripomienok k riešeniu Vašej reklamácie kontaktujte pracovníkov reklamačného oddelenia a to telefonicky na čísle +421 2 526 221 97 alebo e-mailom na reklamacie@alza.sk, prípadne osobne na nižšie uvedenej adrese.

..najväčší obchod
s počítačmi a elektronikou!


Otváracie hodiny
Po-Pia 9:00 – 18:00
Alza.sk, Radlinského 4, 811 07 Bratislava

============================================

Po několika minutách jsem se dovolal do Alzy, kde mi technik řekl, že moje vyreklamovaná deska je v Brně. Heurééééééka! Slavný to den 11. 12. 2008 Alza vyřídila moji reklamaci podanou 6.10. 2008 :)

 

Tuto stránku jsem vytvořil, aby i další lidé, kteří chtějí nakupovat nějaké počítačové komponenty na www.alza.cz nebo www.alza.sk, měli zkrátka referenci jak to u internetového obchodu ALZA.CZ chodí :(

V případě, že jste naletěli na masivní reklamní kampaň, nebo si myslíte, že jde o velkou firmu, které jde na prvním místě o spokojenost svých zákazníků, .... :) ... pak doufám, že po přečtení tohoto článku si pečlivě rozmyslíte, kde nakupovat výpočetní techniku.

Osobně jsem si před nákupem na www.alza.cz zkusil zjistit několik referencí na internetu:

  1. ALZA.cz - Hodnocení obchodu
  2. ALZA.cz - Diskuse nad internetovým obchodem

Vyjádření zákazníků nebyla zase až tak špatná, takže jsem to riskl. Bohužel až nyní, se špatnými zkušenostmi z ALZA.cz jsem našel i negativní reference - odkazy naleznete dole pod článkem.

 

 

 

Napsal: Pavel Prostřední, telefon: 777 017 096

-------------------------------------------------------------

Ještě přikládám příklad reakcí z diskusí na šeském internetu:

Edgar_Edgarovicz | 07. 10. 2008 11:19 - Fórum Živě o ALZA.CZ

"V životě cokoliv jsem reklamoval v této firmě, jsem byl totálně rozčarován. Nakupoval jsem jak na živnostenský list, tak i na jako fyzická osoba. Co se týče reklamací dle obchodního zákoníku, totální katastrofa, xkrát jsem se musel spojit s vedoucím reklamací aby se vůbec něco po měsíci a půl dělo. Nakonec jsem od této firmy upustil. Jako obyč zákazník jsem si zakoupil LCD monitor který jsem po roce musel reklamovat protože umřel. Zboží jsem zaslal pomocí spediční služby PPL, na webu v reklamacích byl monitor přijat až za týden, přitom na lince PPL mi bylo zdělen že balík byl převzat hned 2. den po odeslání. Reklamace trvala přesně měsíc + ten týden co si neprávem připočítali a doručení zpět opět týden. Na webu bylo napsáno odesláno, doručení pomocí PPL, číslo balíku dorazilo za týden a monitor pak 2. den. Monitor jsem měl pryč dohromady měsíc a půl, vrácení peněz jsem se nedomohl. Takže by mě zajímalo co tam pracuje za játra a divím se že tento shop ještě funguje jestli se chová stejně ke svým zákazníkům." - Fórum na Živě.cz

 

  • Gastro - Gastro technologie - prodej a servis, projekce gastro provozů
  • Gastro - Profesionální gastro te