Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
Montserrat | CESTOPISY.COM
Grafická verze

Pořád se něco děje

RSS CESTOPISY.com
Pokud nechcete propásnout žádný nový příspěvek, přidejte si "RSS kanál poslední změny na webu cestopisy" do Vaší RSS čtečky.

Přidej CESTOPISY na Seznam
Přidat CESTOPISY na Google Reader nebo Homepage

Montserrat

Kdo se na pár dní zdrží v Barceloně, má skoro povinnost navštívit i nedaleký Montserrat. Důvody pro návštěvu - z Barcelony je to kousek, pokud si pamatuju, tak necelá hodina vlakem, ty sem navíc jezdí každou hodinu. Další důvod je světoznámý benediktinský klášter s hrobkami aragonských králů, no a i kdyby tu nebyl z kláštera ani kamínek, rozhodně stojí za to vidět impozantní vápencové skály... Musíte počítat s tím, že takové místo bude plné turistů (zvlášť když až nahoru vede asfaltka i lanovka), ale je to opravdu hezký výlet na jedno odpoledne.

Víc asi k Montserratu netřeba psát. Informace o klášteře najdete v každém lepším průvodci, s tím vás tady nebudu nudit. Možná jedno malé doporučení - nespokojte se s prohlídkou nejbližšího okolí klášteru, ale vydejte se i na procházku po značených cestách. Myslím, že na výběr jsou dvě trasy, kratší a delší, nicméně obě se dají v pohodě klidným tempem zvládnout za max. hodinu - dvě, odměnou jsou nádherné výhledy do okolí.

montserrat1.jpg

montserrat3.jpg

montserrat2.jpg

montserrat8.jpg

montserrat4.jpgmontserrat7.jpg

montserrat5.jpg
Na závěr moje oblíbená fotka - kterak si kočička vyžebrala svačinku jen tak, že si sedla před nebohého turistu a bez známky studu mu upřeně koukala do pusy. Mohli jsme se potrhat smíchy a jelikož takovému pohledu prostě nejde odolat, raději jsme vlastní svačiny co nejlépe schovali :)

Text: Markéta Polášková, foto: Pavel Prostřední

Dále

  • Gastro technika - Prodej a servis profesionální gastro techniky. Gastro projekty velkokuchyní, realizace profi kuchyní na klíč
  • Flamenco - Sukně na