Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
CESTOPISY.COM - Vídeň, HundertWasser

Vídeň

Podniknout výlet na jeden nebo dva dny do Vídně je poměrně jednoduchá a laciná záležitost. StudentAgency jezdí do Vídně 3-4x denně za cenu 120-150Kč :) Autobus staví v centru - Praterstern. Ideální výchozí bod - jste ihned v centru, hned vedle zábavního parku a hned u zastávky metra (číslo 1).

Pro ubytování doporučuji hostel Ruthensteiner. Cena za noc na osobu je 15 Euro. Hostel je velmi čistý a personál příjemný. Najdete tu i bar s točeným pivem, míchanými koktejly a dokonce i vařeným jídlem. Vládne tu příjemná atmosféra ve dvou společenských místnostech. Veřer se tu hraje na kytary a klavír - vše je volně k dispozici návštěvníkům hostelu. Prostě paráda:) Na malé venkovní zahrádce za hotelem pak můžete s ostatními cestovateli poklábosit pod širým nebem a nebo si zahrát obří šachy.

Hostel Ruthensteiner - pohled zvenku, vstup do jednotlivých pokojů:
HostelHostel - vstup dopokojů 

Hostel Ruthensteiner - Cestovatelé z Ameriky a Kanady:
Cestovatelé 

Hostel Ruthensteiner - Nádvoří s obřími šachy a večerní bar:
Hostel - Sachy Hostel - Bar --HundertwasserPromenade 

Při návštěvě Vídně rozhodně doporučuji prohlédnout si obrazy a modely rakouského grafika, architekta a malíře Friedensreicha Hundertwassera v Kunst Haus Wien. Na nádvoří Kunst Haus Wien najdete stylovou kavárnu a nedát si zde vpodvečer dobrou kávu je velkou chybou :)

 Kunst Muzeum -Kavárna Kunst Muzeum -Kavárna 

Pohled na Kunst Haus zvenku:

Kunst Muzeum 

Podlaha v KunstHausu
 Kunst Muzeum -podlaha

(podoba nápadu s dílem španělského architekta Antoni Gaudího... že by náhoda?) 

Zábradlí:
 Kunst Muzeum -Schodiště 

Hravost a pozitivní nálada, kterou vyzařují Hundertwasserovy stavby, nás pokaždé dostanou.

Hundertwasser haus Hundertwasserhaus hundertwasserhaus hundertwasserhaus 

Ve Vídni naleznete řadu na první pohled zajímavých Muzeí a Galerií. Žádnému turistovi by jistě nemělo ujít Uměleckohistorické a Přírodovědecké muzeum. Na jejich prohlídku si ale vyhraďte hned několik dní. Za jeden den můžete projít například muzeum hudby, židovství, fotografie, technické muzeum... Po návštěvě muzea hudby vím naopak, co nedoporučit :) Vstupné (studentské) je 8,5 Euro. Muzeum se nachází v krásné moderní budově a i vystavované exponáty jsou svým způsobem efektní. Průměrně vzdělaný člověk se však nic nového nedozví a spíše budete zklamáni :( 

zde několik fotografií z interiéru Vídeňského Music HouseStrop Music Museum Music house Wien Music house 

A na závěr stará vídeňská šalina:)
šalina 

Odkazy:
Friedensreich Hundertwasser
KunstHaus Wien
Informace o Vídni
MapaVídně
Hundertwasser- fotografie architekturyNapsal: Pavel Prostřední

  • Gastro Projekt - Gastro projekty - Studie, hygiena, technické zprávy, instalace
  • VPS