Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
Alpy a Hochkonig | CESTOPISY.COM

Alpy a Hochkonig - zkušenosti a tipy

Do oblasti Hochkonigu jsme se vydali téměř naslepo bez jakýchkoli příprav a informací. Posléze jsme ale byli schopni flexibilně najít zajímavá místa a trasy k navštívení.

Skály

Naše první trasa vedla do skal k chatě RiemanHaus, od které už se dalo lehce do 30 min vyšplhat na vrcholek Sommerstein. Byla to taková půldenní procházka, mít více času (celý den) tak ještě vyšplháne na Schonegg, odkud se vracela jiná česká výprava.

Mati další skalnatý vrcholek, který jsme pokořili patřil Lausköpfe. Opět půldenní výletek na pohodu.

Samotný Hochkonig zůstal nepokořen. Tato třítisícovka nás sice lákala, ale v infocentru nám tvrdili, že se jedná o náročnou túru. To nás neodradilo tolik, jako informace že je to na vrcholek cca 10 hodin (i když tyto informace se různily). Takže místo několikahodinového šlapání jsme zvolili raději jiné trasy.

Mikroregion Hochkonig

Samotnou horu Hochkonig obklopuje něco čemu v ČR říkáme mikroregion. Tři vesnice včetně Maria Alm, kde jsme byli ubytováni, tvoří určitý celek. V této oblasti pak za pomocí "HochKonig karty", kterou dostanete od vašeho ubytovatele, můžete využít několika výhod. Například místní dopravu zdarma, bezplatné lanovky, vstup do muzea a spoustu slev.

Zvláště lanovky a autobus jsou docela užitečné s tím, že je třeba myslet na to, že lanovky jezdí pouze v určité dny.

Další tipy

I když jsme podnikli několik dalších výletu do okolí a to nejen po skalnatých horách, ale i kopcích plných koní, krav a mravenců :-), naším cílem byly i vzdálenější lokality. Světovým unikátem je největší ledová jeskyně Eisriesenwelt. Pokud se k ní chcete dostat pohodlně, tak vyjeďte co nejspíše, jinak Vás čekají několikahodinové fronty a problémy s parkováním. Když už budete u jeskyně, je hříchem nevidět hrad Hohenverden, ke kterému se od hlavní cesty vyšplháte za pár minut.

Podobně je třeba myslet i v případě návštěvy soutěsky Liechtensteinklamm, protože ji touží vidět celé zástupy lidí. Čím dříve, tím lépe.

Vykoupat se můžete v nedalekém jezeře Zell am See. V samotném Maria Aml pak ještě můžeme doporučit bezplatné lední nerezové skluzavky, které jsme také vyzkoušeli. Na další atrakce jako cyklistické singletracky, bobovka apod. už nezbyl čas.

 

 

  • Gastro Projekt - Gastro projekty - Studie, hygiena, technické zprávy, instalace
  • Gastro - Profesionální gastro te