Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
Hrad Helfštýn
Grafická verze

Pořád se něco děje

RSS CESTOPISY.com
Pokud nechcete propásnout žádný nový příspěvek, přidejte si "RSS kanál poslední změny na webu cestopisy" do Vaší RSS čtečky.

Přidej CESTOPISY na Seznam
Přidat CESTOPISY na Google Reader nebo Homepage

Přidejte odkaz

Hrad Helfštýn

Hradů je po České republice mnoho a tak chápu kastelány a kulturně činné osoby v podhradí, že se snaží tomu "svému" hradu dodat něco, co jiné hrady nemají a co přiláká návštěvníky. Hrad Helfštýn už dlouho podobné snahy nepotřebuje.

helfstyn12.jpgJe totiž světově známý svým festivalem kovářství. Abych byla upřímná, bez festivalu by byl Helfštýn (pro laika jako jsem já) jen "obyčejným" hradem. Ale festival mu dodává atmosféru i po zbytek roku, kdy jsou kováři za sto horami, řekami a dolinami. V areálu hradu totiž najdete množství skulptur, které zde kováři natrvalo zanechali. Právě díky nim je pro mě Helfštýn mezi ostatními hrady výjimečný...
Krásná venkovní galerie v jedinečném starobylém prostředí hradní zříceniny. Dovedete si pro umění vytvořené z kovu a ohně představit lepší "prostory" než syrové kamenné zdi...?

Oficiální stránky hradu zde

helfstyn1.jpghelfstyn6.jpghelfstyn9.jpg
helfstyn17.jpghelfstyn19.jpghelfstyn13.jpg
helfstyn2.jpg
helfstyn3.jpghelfstyn5.jpghelfstyn10.jpghelfstyn11.jpg
helfstyn7.jpghelfstyn15.jpghelfstyn16.jpg
helfstyn4.jpghelfstyn14.jpghelfstyn18.jpg

Text: Markéta Polášková, foto: Markéta Polášková

  • Managed server hosting - Business hosting, managed server hosting in Europe, VPS hosting, dedicated hosting
  • Gastro technika - Prodej a servis profesionální gastro techniky. Gastro projekty v