Notice: Constant DB_PREFIX already defined in /var/www/finishwebhosting/data/www/cestopisy.com/wss_frontend/defines/defines.php on line 87
Pozvánka na návštěvu do Tábora
Grafická verze

Pořád se něco děje

RSS CESTOPISY.com
Pokud nechcete propásnout žádný nový příspěvek, přidejte si "RSS kanál poslední změny na webu cestopisy" do Vaší RSS čtečky.

Přidej CESTOPISY na Seznam
Přidat CESTOPISY na Google Reader nebo Homepage

Přidejte odkaz

Pozvánka na návštěvu do Tábora

Omlouvám se předem, že tento článek není uceleným popisem nějakého místa, ale spíše jen "pozvánkou" na návštěvu, ale město Tábor na mě během prvních pár minut udělalo takový dojem, že se o něm přece jen musím zmínit.

tabor11.jpgAbych byla přesnější, dojem na mě udělalo hlavně historické centrum. Rozhodli jsme se v něm pro krátkou procházku při návratu ze Šumavy do Brna, abychom si někde sedli na kávu a doplnili síly k další cestě...nakonec jsme litovali, že nemáme více času a že jsme Tábor nenavštívili už dříve.

Co mě vlastně tak zaujalo? Určitě krásné historické domy na náměstí a v jeho okolí, ale především úžasná atmosféra umocňovaná mnoha úzkými romantickými uličkami, které mě vysloveně lákaly k průzkumu, co je dál za jejich ohybem... Procházeli jsme pomalu jednou z nich a mě napadlo, že v tomto městě (někde poblíž náměstí :) ), bych určitě ráda nějakou dobu žila a živila se nějakou kreativní prací. Ukázala jsem prstem na rohový dům, ke kterému jsme se blížila a pronesla: "Ten má atmosféru přesně na to, aby tam byla nějaká galerie." A vida - ona tam galerie byla :)

PS: tímto děkuji bývalé spolužačce Evičce (rodačce z Tábora), že mě k (alespoň krátké) návštěvě Tábora ponoukala. Doufám, že se sem brzy vrátím třeba na celodenní výlet.

tabor1.jpgtabor2.jpgtabor3.jpgtabor4.jpg
tabor9.jpgtabor10.jpgtabor14.jpgtabor15.jpg
tabor5.jpgtabor7.jpgtabor13.jpgtabor17.jpg
tabor8.jpgtabor20.jpgtabor16.jpg
tabor18.jpgtabor19.jpgtabor6.jpg

Text: Markéta Polášková, foto: Markéta Polášková

  • Managed server hosting - Business hosting, managed server hosting in Europe, VPS hosting, dedicated hosting
  • Gastro - Profesionální technologie pro gas